Už s námi letělo 4 379 lidí

Specialista na letecké zážitky. Jsme piloti a milujeme létání :))

Zákaznická linka +420 777 920 255 | POUKAZ OBDRŽÍTE DO 5 MINUT

Lety balónem

Vyhlídkový let balónem je úžasný zážitek a dárek. Vyberte si podle města z nabídky letů z celé České republiky

Pokud hledáte vhodný zážitek nebo dárek, vyhlídkovým letem v balónu uděláte velkou radost. Dárkový poukaz obdržíte do 5 minut od objednávky.

Mapka míst, odkud s námi můžete zažít Vyhlídkové lety.

FAQ - aneb na co se nejčastěji ptáte

Sepsali jsme pro vás několik důležitých informací o vyhlídkovém letu balonem, na které se nás nejčastěji ptáte.

1) Mohu si zvolit trasu letu balonem? Bohužel ne, balón letí takovým směrem, jakým fouká vítr.

2) Vyhlídkový let balónem bych chtěla darovat prarodičům, ale nejsem si jistá, jestli zvládnou vylézt do koše i jestli zvládnou celý let balónem, je to pro starší osoby náročné? Existují dva typy košů. Jeden s dvířkami, druhý dvířka nemá, ale v koši jsou dvě díry, které slouží jako stupátka. Bohužel dopředu nedokážeme odhadnout, který koš bude k dispozici ve vámi vybraný termín. Proto obecně platí, že pokud člověk dokáže zvednout nohu do takové výšky, jakoby si chtěl stoupnout na židli, do koše balónu dokáže vlézt. Dále je potřeba, aby vydržel cca tu hodinu stát, v koši nejsou sedátka.

3) Mohu si zvolit místo odletu balónu? Ano, ale pouze v případě privátního letu balónem – tzn., že balón je pouze pro dvě (nebo 4) osoby a pilota. Balón však nemůže startovat odkudkoliv. Je nutný pevnější povrch (tráva, hřiště), pozemek musí být velikostně minimálně 50x50m bez drátů el. Vedení a vzrostlých stromů, dále je potřeba souhlas majitele pozemku, ze kterého se má startovat.

4) Jak moc dopředu je potřeba rezervovat privátní let balónem? Rezervace privátního letu doporučujeme zařizovat ideálně měsíc předem.

5) Jak moc dopředu je potřeba rezervovat let balonem v případě, že mám letenku do většího koše spolu s dalšími pasažéry? Termíny pro tyto lety jsou vypisovány průběžně vždy po naplnění předešlých letů. Pro informace o termínech nás prosím kontaktujte. Obecně platí, že v sezoně (cca duben – říjen) je o termíny větší zájem, proto doporučuji termín rezervovat klidně i měsíc dopředu. Samozřejmě však záleží na tom, jak moc jste časově flexibilní.

6) Mohou se vyhlídkového letu balónem účastnit děti? Z bezpečnostních důvodů nemohou být přepravovány děti mladší 8 let nebo o výšce méně než 140cm. Děti mladší 15 let mohou v balónu letět jen s doprovodem dospělé osoby – každá osoba musí mít svoji letenku. Účastníci od 15 – 18 let musejí mít pro let v balónu písemný souhlas zákonného zástupce.

7) Vážím 130kg, mohu se letu balónem zúčastnit? Pokud účastník váží více, než 130kg, je nám tuto skutečnost potřeba oznámit. V balónu je nutno rezervovat místo jednoho místa dvě. Za toto snížení kapacity balonu je účtován poplatek 2 000Kč, který se platí na místě pilotovi balónu.

8) Bude mi v balónu zima? V koši balónu není větší zima než na zemi (naopak u hořáku bývá někdy ještě tepleji), oblečte se tedy stejně pohodlně, jako byste šli na procházku do lesa. Doporučujeme pevnou obuv a oblečeni nejlépe tmavší barvy.

9) V jakém ročním období se vyhlídkové lety balonem pořádají, a mohu si zvolit čas letu? Lety balónem probíhají po celý rok s ohledem na příznivé počasí. Balóny létají pouze ráno a večer a to vždy cca hodinu po východu slunce a 1-2 hodiny před západem slunce.

10) Termín letu balonem mi byl již několikrát zrušen, poletím ještě vůbec někdy? Balon je ze všech letadel nejvíce závislý na meteorologických podmínkách, proto se může stát, že plánovaný termín je nakonec právě kvůli špatným povětrnostním podmínkám zrušen. Ti účastníci, kteří letí hned na první domluvený termín, mají veliké štěstí. Pevně věříme, že i vy budete mít to štěstí! Vy ostatní nezoufejte, poukaz na letecký zážitek vám nepropadne ať poletíte na druhý nebo i pátý pokus! V každém případě z letu balonem zaručujeme zážitek na celý život!Nejprodávanější zážitky a aktuální SLEVY

Pilotujte opravdové letadlo!
Hledíte stále k obloze?
Cena jen 2 550 Kč
Vyhlídkový let Beskydy
To nejkrásnější z Beskyd
Cena 2 890 Kč
Let balónem
Opravdová romantika
Cena 3 950 Kč
Let vrtulníkem
Skvělá cena za takový zážitek
Cena 2 290 Kč
Akrobatický let
Neskutečný adrenalin
Cena od 1 850 Kč
Simulátor letadla ATR
Kapitánem dopravního letadla
Cena 1 960 Kč
Seskok padákem
Zážitek volného pádu
Cena od 3 800 Kč
Pilotem vrtulníku
Řídit skutečný vrtulník?
Cena 7 600 Kč
Univerzální poukaz
Pokud se nemůžete rozhodnout
Cena 100 Kč
Vyhlídkový let Pálava
to nejkrásnější z Moravy
Cena 2 890 Kč
Paragliding tandem
Pro dobrodružné povahy
Cena 2 800 Kč
Pilotem na zkoušku
Z 15 letišť po ČR
Cena od 1 950 Kč

Garantujeme vaši 100% spokojenost

Pokud se rozhodnete zážitek vrátit do 30 dnů
od zakoupení, vrátíme vám peníze. Více...

Specialista na Letecké zážitky.cz

Buďte s námi v kontaktu:

Napsali o nás

Impuls    MF Plus    Hospodářské noviny    Svět    Deník    E15    Aeroweb    Týden.cz