Specialista na letecké zážitky. Jsme piloti a milujeme létání :)

Už s námi letělo 27 853 lidí

Zavolejte a poukaz máte do 5 minut! 777 920 255

Vyhlídkové lety vrtulníkem

Vyberte si podle města z nabídky nejkrásnějších letů vrtulníkem po celé České republice

Mapka míst, odkud s námi můžete zažít Vyhlídkové lety.

TOP Vyhlídkové lety vrtulníkem

Let vrtulníkem nad Brněnskou přehradou

Zažijete jedinečný vyhlídkový let vrtulníkem nad Brněnskou přehradou!

Let vrtulníkem na ŘÍP

Nejdostupnější vyhlídkový let vrtulníkem u nás! Krásná lokalita kousek od Prahy a let kolem bájné hory Říp: Perfektní dárek pro každého, kdo někdy toužil proletět se vrtulníkem!

Vyhlídkový let vrtulníkem Schweizer Hradec Králové

Vyhlídkový let vrtulníkem Schweizer, s trasou podle vašeho přání

Co na Vyhlídkové lety vrtulníkem říkají ostatní?


FAQ - aneb na co se nejčastěji ptáte

Sepsali jsme pro vás několik důležitých informací o vyhlídkových letech vrtulníkem, na které se nás nejčastěji ptáte.

1) Proč jsou lety vrtulníkem o tolik dražší než lety letadlem??

Vrtulník je oproti letadlu složitější stroj. Rotující křídla (listy) vrtulníku, které dodávají potřebný vztlak pro let a ocasní vrtulka jsou mnohem náročnější na údržbu než u klasických letadel. Také ekonomika letu vrtulníkem je mnohem horší, spotřeba letadla pro 4 osoby například Cessna 172 je přibližně 35 litrů na hodinu. Vrtulník pro 4 osoby už potřebuje na hodinu letu paliva dvojnásobek (přibližně 60 l). K tomu si přidejte, že pilot, který může létat vrtulníkem vyhlídkové lety zaplatil za tuto kvalifikaci přibližně 1,5 milionu korun zatímco u letadel je to opět asi polovina. Proto jsou ceny za let vrtulníkem také přibližně dvojnásobné.

2) Jaké typy vrtulníků máte v nabídce?

Nabízíme vyhlídkové lety vrtulníkem Robinson R44 nebo Robinson R22. Robinson R44 je čtyřmístný vrtulník pro pilota a další 3 účastníky. Vrtulník Robinson R22 je dvoumístný, tedy pro pilota a jednoho účastníka.

3) Takže když jsme čtyřčlenná rodina, nemůžeme společně vyhlídkový let vrtulníkem absolvovat?

Bohužel, pro lety vrtulníkem platí stejná pravidla jako pro let letadlem. Každý účastník vyhlídkového letu musí z bezpečnostních důvodů sedět na svém sedadle, tzn. nelze, aby děti seděli na klíně dospělých.

4) Je trasa vyhlídkového letu pevně daná, nebo si ji můžeme zvolit?

U většiny vyhlídkových letů vrtulníkem si můžete trasu letu naplánovat dle vlastního přání.

5) Mohou do vrtulníku malé děti?

Ano, obecně doporučujeme věk od 6 let, ale uvážení, zdali je s sebou vezmete na vyhlídkový let je na Vás. Než se ale rozhodnete, berte prosím na vědomí následující: dítě po celou dobu letu musí mít na hlavě nasazená sluchátka, protože v letadle je velký hluk od motoru. Dítě musí sedět na svém sedadle, nemůže sedět dospělému na klíně. Pro děti menšího vzrůstu doporučujeme podsedák, aby z okénka lépe viděly. Dítě po celou dobu vyhlídkového letu musí být klidné. Dítě může vyhlídkový let absolvovat v doprovodu dospělé osoby nebo s písemným souhlasem zákonného zástupce.

6) Jak je to s počasím? Létá se, i když prší?

Počasí je velmi důležitý faktor. Přestože v dnešní době existuje spousta radarů a předpovědí, počasí nám stále dává najevo, jak je mocné a dokáže se změnit z hodiny na hodinu. Proto přesné časy vyhlídkových letů potvrzujeme nejdříve 2-3 dny před domluveným termíne. Bohužel se může stát, že i přesto se nakonec vyhlídkový let kvůli nepříznivým povětrnostním podmínkám zruší. Chceme, abyste měli na let ideální počasí, díky němuž budete mít z vrtulníku krásné výhledy a o tom to celé je. Proto se prosím nezlobte, když let bude i přes naplánovaný termín zrušen. V takovém případě si domluvíte náhradní termín vyhlídkového letu. Obecně platí, že se vyhlídkové lety letadlem nepořádají při snížené viditelnosti, mlze, dešti, sněhové přeháňce, bouřce a nízké oblačnosti.

7) Existují pro vyhlídkové lety vrtulníkem váhové limity?

Ano. Váhové limity jsou dány z bezpečnostních důvodů.

Limit pro 4 místný vrtulník (Robinson R44) je 250kg na posádku (počítáno bez pilota) na všech letištích kromě Brna – Tuřan, kde je max. povolená váha posádky 240kg.

Limit pro 2 místný vrtulník (Robinson R22) je 100kg na posádku (počítáno bez pilota).

V případě skládaných vyhlídkových letů, kdy si kupujete pouze místenku do vrtulníku (platí pro zážitky: Let vrtulníkem na Říp, Adrenalinový let vrtulníkem a Let vrtulníkem nad Brněnskou přehradou) je váhový limit 100kg na účastníka.

Co dalšího nabízíme:

U nás si můžete dopřát různé druhy nevšedních leteckých zážitků, lety balónem, vyhlídkové lety, seskok padákem, letecký simulátor, nebo si můžete vyzkoušet, jaké to je být pilotem na zkoušku.

Doporučujeme vyzkoušet: Akrobatický let Let balónem Simulátor letadla Pilotem na zkoušku Seskok padákem Let vrtulníkem

Specialista na Letecké zážitky.cz

Garantujeme vaši 100% spokojenost

Pokud se rozhodnete zážitek vrátit do 30 dnů od zakoupení, vrátíme vám peníze. Více...

Buďte s námi v kontaktu:

Napsali o nás

Impuls    MF Plus    Hospodářské noviny    Svět    Deník    E15    Aeroweb    Týden.cz   

© 2009-2019 Mavisys, s.r.o.