Něco se bohužel nepovedlo. Zkuste to prosím znovu
Děkujeme za Vaše přihlášení k odběru newsletteru. Potvrzení včetně slevového kódu už míří do Vaší e-mailové schránky.
Výhody s newsletterem
Zavolejte a poukaz máte do 5 minut! 777 920 255

Vyhlídkové lety vrtulníkem

Vyhlídkový let vrtulníkem si můžete dopřát ze čtyř letišť a letět po našich osvědčených trasách nebo letět, kam jen si budete přát. Máte jiný požadavek? Potřebujete vrtulník na svatbu nebo na rozlučku se svobodou? Napište/zavolejte a rádi vše zařídíme!

TOP Vyhlídkové lety vrtulníkem

Let vrtulníkem nad Brněnskou přehradou
Let vrtulníkem nad Brněnskou přehradou

Zažijete jedinečný vyhlídkový let vrtulníkem nad Brněnskou přehradou!

Let vrtulníkem na ŘÍP
Let vrtulníkem na ŘÍP

Nejdostupnější vyhlídkový let vrtulníkem u nás! Krásná lokalita kousek od Prahy a let kolem bájné hory Říp: Perfektní dárek pro každého, kdo někdy toužil proletět se vrtulníkem!

Vyhlídkový let vrtulníkem Schweizer Hradec Králové
Vyhlídkový let vrtulníkem Schweizer Hradec Králové

Vyhlídkový let vrtulníkem Schweizer, s trasou podle vašeho přání

Vyberte si místo, odkud chcete realizovat zážitek Vyhlídkové lety vrtulníkem

Mapka míst, odkud s námi můžete zažít Vyhlídkové lety.

Co na Vyhlídkové lety vrtulníkem říkají ostatní?


FAQ - aneb na co se nejčastěji ptáte

Sepsali jsme pro vás několik důležitých informací o vyhlídkových letech vrtulníkem, na které se nás nejčastěji ptáte.

1) Proč jsou lety vrtulníkem o tolik dražší než lety letadlem??

Vrtulník je oproti letadlu složitější stroj. Rotující křídla (listy) vrtulníku, které dodávají potřebný vztlak pro let a ocasní vrtulka jsou mnohem náročnější na údržbu než u klasických letadel. Také ekonomika letu vrtulníkem je mnohem horší, spotřeba letadla pro 4 osoby například Cessna 172 je přibližně 35 litrů na hodinu. Vrtulník pro 4 osoby už potřebuje na hodinu letu paliva dvojnásobek (přibližně 60 l). K tomu si přidejte, že pilot, který může létat vrtulníkem vyhlídkové lety zaplatil za tuto kvalifikaci přibližně 1,5 milionu korun zatímco u letadel je to opět asi polovina. Proto jsou ceny za let vrtulníkem také přibližně dvojnásobné.

2) Jaké typy vrtulníků máte v nabídce?

Nabízíme vyhlídkové lety vrtulníkem Robinson R44 nebo Robinson R22. Robinson R44 je čtyřmístný vrtulník pro pilota a další 3 účastníky. Vrtulník Robinson R22 je dvoumístný, tedy pro pilota a jednoho účastníka.

3) Takže když jsme čtyřčlenná rodina, nemůžeme společně vyhlídkový let vrtulníkem absolvovat?

Bohužel, pro lety vrtulníkem platí stejná pravidla jako pro let letadlem. Každý účastník vyhlídkového letu musí z bezpečnostních důvodů sedět na svém sedadle, tzn. nelze, aby děti seděli na klíně dospělých.

4) Je trasa vyhlídkového letu pevně daná, nebo si ji můžeme zvolit?

U většiny vyhlídkových letů vrtulníkem si můžete trasu letu naplánovat dle vlastního přání.

5) Mohou do vrtulníku malé děti?

Ano, obecně doporučujeme věk od 6 let, ale uvážení, zdali je s sebou vezmete na vyhlídkový let je na Vás. Než se ale rozhodnete, berte prosím na vědomí následující: dítě po celou dobu letu musí mít na hlavě nasazená sluchátka, protože v letadle je velký hluk od motoru. Dítě musí sedět na svém sedadle, nemůže sedět dospělému na klíně. Pro děti menšího vzrůstu doporučujeme podsedák, aby z okénka lépe viděly. Dítě po celou dobu vyhlídkového letu musí být klidné. Dítě může vyhlídkový let absolvovat v doprovodu dospělé osoby nebo s písemným souhlasem zákonného zástupce.

6) Jak je to s počasím? Létá se, i když prší?

Počasí je velmi důležitý faktor. Přestože v dnešní době existuje spousta radarů a předpovědí, počasí nám stále dává najevo, jak je mocné a dokáže se změnit z hodiny na hodinu. Proto přesné časy vyhlídkových letů potvrzujeme nejdříve 2-3 dny před domluveným termíne. Bohužel se může stát, že i přesto se nakonec vyhlídkový let kvůli nepříznivým povětrnostním podmínkám zruší. Chceme, abyste měli na let ideální počasí, díky němuž budete mít z vrtulníku krásné výhledy a o tom to celé je. Proto se prosím nezlobte, když let bude i přes naplánovaný termín zrušen. V takovém případě si domluvíte náhradní termín vyhlídkového letu. Obecně platí, že se vyhlídkové lety letadlem nepořádají při snížené viditelnosti, mlze, dešti, sněhové přeháňce, bouřce a nízké oblačnosti.

7) Existují pro vyhlídkové lety vrtulníkem váhové limity?

Ano. Váhové limity jsou dány z bezpečnostních důvodů.

Limit pro 4 místný vrtulník (Robinson R44) je 250kg na posádku (počítáno bez pilota) na všech letištích kromě Brna – Tuřan, kde je max. povolená váha posádky 240kg.

Limit pro 2 místný vrtulník (Robinson R22) je 100kg na posádku (počítáno bez pilota).

V případě skládaných vyhlídkových letů, kdy si kupujete pouze místenku do vrtulníku (platí pro zážitky: Let vrtulníkem na Říp, Adrenalinový let vrtulníkem a Let vrtulníkem nad Brněnskou přehradou) je váhový limit 100kg na účastníka.

Co dalšího nabízíme:

U nás si můžete dopřát různé druhy nevšedních leteckých zážitků, lety balónem, vyhlídkové lety, seskok padákem, letecký simulátor, nebo si můžete vyzkoušet, jaké to je být pilotem na zkoušku.

Nakupujte bezpečně online! U nás jednoduše vyberete zážitek, zaplatíte kartou a do 5 minut máte poukaz ve svém e-mailu. Vyřešeno!


Specialista na Letecké zážitky.cz

garance Garantujeme vaši 100% spokojenost

Pokud se rozhodnete zážitek vrátit do 30 dnů od zakoupení, vrátíme vám peníze. Více...

Buďte s námi v kontaktu:

Facebook logo Instagram logo LinkedIn logo

Napsali o nás

Impuls    MF Plus    Hospodářské noviny    Svět    Deník    E15    Aeroweb    Týden.cz   

© 2009-2024 Mavisys, s.r.o.