Něco se bohužel nepovedlo. Zkuste to prosím znovu
Děkujeme za Vaše přihlášení k odběru newsletteru. Potvrzení včetně slevového kódu už míří do Vaší e-mailové schránky.
Výhody s newsletterem
Logo Letecké zážitky

Specialisté na letecké zážitky. Jsme piloti a milujeme létání :)

Už s námi letělo 27 853 lidí

Zavolejte a poukaz máte do 5 minut! 777 920 255

Letecké zážitky - Blog

Vyhlídkové lety z Ostravy: Za přírodou i památkami

Vyhlídkové lety z Ostravy patří k těm nejžádanějším v České republice. Startují z letiště Ostrava – Mošnov, které je snadno dostupné a ideální pro vzlet.

Přečíst článek


Světová letiště pro odvážné: Kam si zaletět v leteckém simulátoru?

Baví vás výzvy? A co si takhle vyzkoušet vlastníma rukama pilotovat dopravní letadlo? Zážitek v simulátoru si navíc můžete přizpůsobit přesně tak, aby seděl vašim zkušenostem a přáním. Pokud nechcete mít žádné přistání nebo vzlet jak se říká „zadarmo“, zkuste při příští návštěvě simulátoru pokořit některá z těch nejnáročnějších světových letišť.

Přečíst článek


Světová letiště pro začátečníky: Kam si zaletět v leteckém simulátoru?

Pokud se chystáte na svou první návštěvu leteckého simulátoru, možná už přemýšlíte, jaká letiště navštívit. Během letu v simulátoru vás totiž čekají mimo samotného pilotování ve vzduchu také výzvy v podobě vzletu a přistání. Každé letiště má samozřejmě svá specifika a podle nich liší jejich náročnost. Pro začátečníky je ideální vybrat letiště, která nabízejí přívětivé podmínky a vyžadují jen jednoduché manévry. Vybrali jsme tři taková, která si zaručeně užijete i když usednete do kokpitu vůbec poprvé v životě.

Přečíst článek


5 nejlepších leteckých zážitků pro fanoušky adrenalinu

Baví vás adrenalin? Jestliže hledáte nejlepší zážitky, které vám zaručeně rozproudí krev v žilách, pak jste na správném místě. Zážitky ve vzduchu mají spoustu podob – od romantických výhledů při letu horkovzdušným balónem až po ty nejdivočejší, jako je třeba volný pád z výšky 4 kilometrů. Dnes představujeme výběr pěti leteckých zážitků, které si získají každého dobrodruha a všechny ty, kteří se nebojí překročit hranice své komfortní zóny.

Přečíst článek


Valentýnská dávka adrenalinu. Užijte si tandemový seskok ve dvou

Den svatého Valentýna jako každý rok představuje příležitost pro všechny zamilované ukázat si, co jeden pro druhého znamená. Bývá však poměrně těžké vymanit se z typických valentýnských klišé, čokoládovou bonboniérou počínaje a návštěvou přeplněného wellness konče. Věříme, že Valentýn nemusí být nudný, pokud se člověk nebojí vydat se vstříc novým výzvám. No a my jednu takovou pro vás přesně máme!

Přečíst článek


Novinka v Ostravě: Proleťte se simulátorem L-410 Turbolet

Dopravní letoun české výroby, L-410 Turbolet, můžete už dlouhá léta znát (nejen) jako oblíbený stroj pro tandemové seskoky. Nově ho však můžete poznat ještě o něco blíže přímo jako pilot v simulátoru na letišti Ostrava - Mošnov.

Přečíst článek


5 otázek o vzletech a přistáních, které vás možná překvapí

Vzlet a přistání jsou dvě nejkritičtější fáze letu. Ne nadarmo se říká, že přistání je vlastně kontrolovaný pád. Jak náročný ale tento úkon skutečně je? A dokázal by s letadlem přistát i nezkušený pasažér? Podívali jsme se na nejčastější otázky, které se pojí se vzlety a přistáními.

Přečíst článek


NOVINKA. Odteď se s námi proletíte z Vyškova, Prostějova či Olomouce

Závan historie nad zámkem Plumlov, pohádková podívaná na hrad Bouzov nebo výhledy na technickou památku větrný mlýn Ruprechtov? To je jen opravdu skromný výčet krásných míst, na která se s námi můžete proletět z našich zcela nových lokali. Odteď startujeme přímo z Prostějova, Olomouce a Vyškova. Usaďte se, připoutejte, vzlétáme!

Přečíst článek


Nejslavnější vinařská oblast ČR jako na dlani. Vychutnejte si vyhlídkový let nad Pálavou

Pálava – pro někoho jen odrůda vína, pro spoustu dalších jedna z nejkrásnějších oblastí České republiky. Prosluněná krajina na jižní Moravě láká řadou významných památek, rozlehlými vinicemi i specifickou přírodou plnou suchomilných rostlin. Poznejte zdejší krajinu tak trochu jiným způsobem, než tradičním pěším nebo cyklistickým výletem.

Přečíst článek


Zažijte v pohyblivém CATC simulátoru, jaké je to pilotovat dopravní letoun

Stát se dopravním pilotem vyžaduje několikaletý výcvik a investici v řádu milionů. Pokud ale chcete zažít pocit z letání s velkým dopravním letounem, existuje i o poznání jednodušší způsob. Jsou jím CATC simulátory.

Přečíst článek


Vánoční dárky pro nadšence do létání

Vánoce nám přinášejí spoustu radostí ale také výzev. Jednou z nich je trefit se dárkem pro někoho, jehož koníček znáte, ale nic moc o něm nevíte. Naštěstí je možné spoustu informací o dotyčném odpozorovat a na základě toho pak vybrat to pravé.

Přečíst článek


Airbus vs. Boeing - Liší se víc, než to na první pohled vypadá

Airbus a Boeing jsou dva největší výrobci dopravních letadel na světě. Každý z nich má řadu oddaných fanoušků, kteří se zdráhají nastoupit na palubu konkurenčního letounu. A skutečně, letadla obou výrobců se liší víc, než by se na první pohled mohlo zdát. Podívejte se, kde jsou hlavní odlišnosti a jak Airbus od Boeingu rozpoznat.

Přečíst článek


Jsme opět ve vzduchu! aneb jak fungujeme od 10. května

Dlouho očekávaná chvíle je tady a my se tak můžeme radovat, že opět spouštíme realizace našich zážitků! Jak to přesně v praxi vypadá?

Přečíst článek


První jarní termíny seskoků padákem pro sezónu 2021!

Bacil nás sice všechny stále trápí, ale rozhodně nás nezastaví. Právě tak byly vypsány první termíny na tandemové seskoky v Příbrami. Prozatím mezi 25. březnem a 25. dubnem. Rezervaci můžete provést na odkazu, který Vám přijde na email po online aktivaci našeho poukazu. Případně nám můžete zavolat a jak aktivaci, tak rezervaci provedeme spolu.

Přečíst článek


Letecká předsevzetí aneb co všechno si můžete slíbit a splnit během jednoho roku

Nový rok už je v plném proudu. Klasická předsevzetí typu lépe se stravovat nebo pít méně alkoholu zná asi každý. Spousta lidí si ale vytyčuje i originálnější cíle. A ty mohou nezřídka kdy být spjaté s létáním. Podívejte se, jaká všechna letecká předsevzetí dokážeme splnit.

Přečíst článek


!TIP! na 5 leteckých filmů nejen pro dlouhé zimní večery

Večery jsou dlouhé a jarní letecká sezóna na sebe ještě chvilku nechá čekat. Aby to čekání nebyla nuda, připravili jsme pro vás výběr pěti leteckých filmů, které stojí za to vidět a třeba se i inspirujete pro svá další dobrodružství ve vzduchu!

Přečíst článek


Vzhůru na letecké výlety po stopách českých hradů a zámků!

NOVINKA mezi vyhlídkovými lety! Letecký výlet nad ty nejkrásnější hrady a zámky středních Čech. Zaleťte si s námi po stopách českých dějin a prohlédněte si klenoty naší historie z pohodlí kokpitu pěkně jako na dlani!

Přečíst článek


Od ledna povinné pilotní průkazy na drony a RC modely

Víte, že nově musíte mít pilotní průkaz na dron nebo RC model? Na přelomu roku se mění legislativa spojená s provozováním dronů, tak mrkněte na náš článek, který vám tuto problematiku osvětlí.

Přečíst článek


Den, kdy odstartoval horkovzdušný balon éru letectví

Schopnost létat člověka fascinovala průběhem celé historie, ale skutečný zlomový bod letectví má své výročí 21. listopadu. K výšinám totiž vzlétla úplně první lidská posádka.

Přečíst článek


Test zážitků - Simulátor stíhačky F/A 18 Hornet a Boeingu 737 MAX

Dlouho očekávaný druhý díl reportáže z návštěvy simulátorového centra v Brně, kde si můžete vyzkoušet pilotáž stíhaček Supermarine Spitfire, F/A-18 Hornet, F-16 Falcon a Boeing 737 MAX

Přečíst článek


O parašutismu s Jakubem Pavlíčkem

Nezapomenutelný pocit tandemového seskoku si s námi vyzkoušelo již mnoho z vás a další fanouškové tohoto netradičního sportu se začátkem sezóny, jako každý rok, stále přibývají. Pojďte s námi nahlédnout do života profesionálního sportovce, parašutisty Jakuba Pavlíčka, který vypráví o začátcích jeho kariéry, disciplínách a současných aktivitách.

Přečíst článek


Test zážitků - Simulátory F/A-18 Hornet a Supermarine Spitfire v Brně

Simulátorů stále přibývá a my z toho máme velkou radost a ještě raději je testujeme. Přinášíme tak obsáhlou recenzi nových simulátorů. Věříme, že vám pomůže třeba při rozhodování, který zvolit. Každý je totiž jedinečný svým vlastním způsobem.

Přečíst článek


Jak fungujeme v období nouzového stavu

Milí přátelé létání, stejně jako vy i my řešíme, jak se poprat s aktuální nečekanou situací. Zdraví a bezpečnost je pro nás na prvním místě nejen v letadle ve vzduchu, ale i na zemi, proto jsme v duchu současným opatření maximálně omezili osobní styk a chráníme tím vás, sebe i ostatní.

Přečíst článek


Nové simulátory v nabídce!!!

Do nabídky přidáváme zbrusu nové simulátory, které se nacházejí v Brně a které nenechají chladného žádného fandu letectví a vojenské historie zvlášť.

Přečíst článek


5 významných žen letectví, o kterých jste možná ještě neslyšeli, ale měli byste

Kdy jindy, než při Mezinárodním dni žen, si připomenout významné počiny v letectví, které měly na svědomí zástupkyně něžného pohlaví. A to i v dobách, kdy se kombinace ženy a letadla příliš nenosila.

Přečíst článek


Co možná nevíte o Airbusu A320 - blog k výročí prvního letu

Letadla z řady A320 jsou známá, ale přesto jsme zapátrali na internetu a pokusili se dát dohromady pár zajímavostí, které vás třeba i překvapí.

Přečíst článek


Valentýnské tipy

Valentýn je pro mnohé nutné zlo, ale pro velkou skupinu je to příležitost zažít ve dvojici něco nového. Často se tak na nás obrací zákazníci, kteří jinak letectví příliš nefandí, ale rádi by se díky svátku zamilovaných do vzduchu vydali. Pro ně, a nejen pro ně, jsme dali dohromady menší popis toho, co můžou od konkrétních zážitků očekávat, aby vybrali to nejlepší.

Přečíst článek


Let na balóncích

Vyhlídkový let horkovzdušným balónem je dobrodružný i romantický zároveň. Ale přeci jen už to není nic tak neobvyklého. Speciální materiály pláště, koše, lan, speciální hořáky a zásoby plynu. To vypadá dost komplikovaně. Asi každého někdy jako malého napadlo, jestli by to nešlo úplně jednoduše. Vzít spoustu balónků z pouti a letět. Je to možné? Samozřejmě že je!

Přečíst článek


Letecký zážitek jako vánoční dárek

Dohání vás pomalu předvánoční běs, ztrácíte inspiraci nebo dokonce na vás rodina přehodila zodpovědný úkol vymyslet a zařídit kolektivní dárek k Vánocům pro tatínka, maminku nebo jiného člena rodiny? Co to vzít z nadhledu? A darovat zážitek, který s přehledem trumfne i ty nejdivočejší představy?

Přečíst článek


Akrobatický let můžete zažít jak s letadlem, tak ve vrtulníku

Akrobacie v letadle je zážitek, který si člověk dokáže snadno představit. Že je ale možné zažít akrobatický let i ve vrtulníku, to ví málokdo

Přečíst článek


!!!NOVINKA!!! Vyhlídkový let Andulou

Nový zážitek v naší nabídce - let dvojplošníkem pro 10 osob

Přečíst článek


Privátní let balonem

Privátní let balónem je exklusivní zážitek, který má svoje specifika a občas vyžaduje trochu trpělivosti, ale který nakonec vždy zanechá památku na celý život.

Přečíst článek


Poslední Doolittleův „Raider“, poslední tokijský nájezdník

Historie letectví je plná odvahy a mnohdy i neznámých hrdinů. Ukázkovým hrdinou byl i poslední Doolittleův nájezdník - James E. Cole

Přečíst článek


Jak se létá mimo sezónu

Kolem leteckých zážitků mimo hlavní sezónu koluje mnoho polopravd, omylů a mýtů, které rádi uvedeme na pravou míru.

Přečíst článek


Romantika v balónu

Let v balónu je jeden z mála zážitků, který si uchoval původní romantiku a moderní technologie jej zasáhly minimálně. Je tak ideálním dárkem pro romantiky a milovníky starých časů, ale i pro ty, kteří pro vnímání krajiny upřednostňují pomalé tempo a absolutní klid.

Přečíst článek


Rozhovor s vítězem soutěže o pilotování Ultralightu

Vyzpovídali jsme Fabiána S., který si u nás vybral svou výhru z naší vánoční soutěže Pilotem Ultralightu na Zkoušku. Jaký je jeho vztah k letectví? A bylo pilotování těžké? Odpovědi se dozvíte v článku!

Přečíst článek


Havárie XF-11 Howarda Hughese

7.7. 1946 havaroval Howard Hughes během prvního letu svého stroje Hughes XF-11. Osudový okamžik lehce přehnaně zdramatizovaný ve filmu "The Aviator." Co se doopravdy stalo se dozvíte v našem dalším historickém blogu.

Přečíst článek


Nezapomenutelné vyhlídkové lety balonem

Proleťte se balonem s jedinečným výhledem! Tento romantický zážitek nabízí spoustu specifik, která jinak nezažijete. Chcete vědět jaká? Otevřete článek, kde se dozvíte, co vás během letu čeká!

Přečíst článek


Test zážitků - Simulátor Airbus A320 v novém

Simulátor letadla Airbus A320 v Praze prošel nedávno rekonstrukcí. Co se změnilo a jak se s ním teď létá se byla přesvědčit naše posádka a vy si nyní můžete přečíst, jaké to bylo.

Přečíst článek


Historie padákového létání

Kdo vymyslel padák? Kdo první absolvoval seskok padákem? Kdo první abslovoval tandemový seskok? A kdo se toho jako první nebál u nás? Dozvíte se v tomto článku.

Přečíst článek


Pohyblivý simulátor Boeing 737 na Ruzyni

Aktivní řízení simulátoru Boeing 737 ve výcvikovém centru je nejbližš, jak se může dostat běžný smrtelník k pilotování tohoto stroje.

Přečíst článek


Vyhlídkový let balónem

Přemýšlíte nad dárkem pro tátu nebo dědečka? Co vyhlídkový let balónem?

Přečíst článek


NOVÝ ZÁŽITEK - Let luxusním vrtulníkem Bell 206

Od dubna s námi můžete zažít let legendou mezi vrtulníky - Bell 206. Rádi bychom vám tento stroj představili blíže a prozradili něco z jeho historie.

Přečíst článek


Před 75 lety, 13. 3. 1944, zemřel československý „Bader“ Ladislav Kadlec

Z válečných letců, kteří létali s protézami dolních končetin, jsou všeobecně známí Douglas Bader nebo Alexej Maresjev. Ne každý ale ví, že mezi ně patří i jeden československý letec - Ladislav Kadlec

Přečíst článek


Letecké zážitky - let balonem - letecké simulátory

Rychlé představení populárních leteckých zážitků, pro ty, kteří by rádi věděli více.

Přečíst článek


Střídání obrů

V nedávné době problesklo zpravodajstvím, že se do dvou let přestane vyrábět Airbus A380. Vývoj jde ale v letectví stále dál a do vzduchu se, snad už letos, dostane jiný kolos, který bude místo cestujících vozit rakety a raketoplány.

Přečíst článek


Pět hvězd ze simulátoru v Ruzyni

Let v simulátoru Boeingu 737 v Ruzyni patří mezi naše nejpopulárnější zážitky, o čemž svědčí i následující reportáž z pera naší klientky Evy Vyhlídalové. Původně byla psána jako recenze, ale jako reportáž sem rozhodně patří a může Vám přiblížit, jak celý zážitek probíhá. Evě ještě jednou děkujeme!

Přečíst článek


100 let od narození Gabby Gabreskiho

Před 100 lety se narodilo největší americké stíhací eso evropského bojiště druhé světové války.

Přečíst článek


Tři výhody letů mimo hlavní sezónu

Každý ornitolog Vám potvrdí, že na podzim a na jaře nelétají tažní ptáci proto, že by někam museli, ale proto, že je v této době krajina nejkrásnější a pohled na ni za tu námahu stojí. Proč má létání mimo hlavní sezónu něco do sebe se dozvíte v našem článku.

Přečíst článek


115 let od prvního letu letadla

Dnes 17. prosince 2018 je to přesně 115 let od prvního letu letadla v dějinách. Co se vlastně tehdy přesně událo se dozvíte v našem krátkém článku.

Přečíst článek


Vyzkoušeli jsme simulátor Messerschmitt Bf109

Wow efekt. Moderní termín, popisující onen pocit nadšení, který překvapí Vás samotného. Když se dostaví jednou, je to príma, když se dostaví během hodiny pětkrát, už by si člověk říkal, jestli na něčem „nejede“. Když se u mě dostavil naposledy v takové míře, na ničem jsem nejel, ale na něčem létal - na simulátoru Messerschmittu, který v Praze provozuje David, který nás pozval, abychom se u nich proletěli a my s nadšením souhlasili.

Přečíst článek


Nový web Leteckých zážitků!

To, že něco funguje, ještě neznamená, že by to nemohlo fungovat o něco lépe. Web Leteckezazitky.cz tak najdete v nové podobě.

Přečíst článek


Volné termíny na simulátory letadel na Ruzyni!

Aktuálně volné termíny ve výcvikovém středisku pilotů na letecké simulátory v Praze - Ruzyni.

Přečíst článek


Sezóna tandemových seskoků zahájena!

Pomalu zahajujeme sezónu tandemových seskoků. Na letišti Příbram už si můžete skočit nyní, na ostatních letištích plánujeme start sezóny v půlce dubna. Těšíte se? My rozhodně ano!

Přečíst článek


Tipy na dárky pro muže!

Které letecké zážitky patří mezi nejoblíbenější? Máme to vyzkoušené, nechte se od nás inspirovat.

Přečíst článek


Vánoční tipy na dárky pro děti

Často se nás ptáte, jestli jsou letecké zážitky vhodné i pro děti. Proto přinášíme krátké shrnutí toho, které letecké zážitky byste mohli nadělit dětem pod stromeček...

Přečíst článek


Tandemové seskoky konečně i na Moravě

Třikrát hurááá! Tandemový seskok z letadla můžete konečně absolvovat i na Moravě :-)

Přečíst článek


Tipy na vánoční dárky pro dědečka

Usnadníme Vám práci s výběrem vánočních dárků! Přečtěte si, které letecké zážitky jsou vhodné jako dárek pro Vašeho dědečka! Uvidíte, že bude z dárku nadšen!

Přečíst článek


Let v simulátoru dopravního letadla ATR na Ruzyni očima účastníka

Jak se Honzovi Z. líbilo v simulátoru dopravního letadla ATR si můžete přečíst v krátkém rozhovoru.

Přečíst článek


Adam z kapely UDG s námi absolvoval tandemový seskok

Saxofonista a zpěvák Adam z populární ústecké kapely UDG s námi v srpnu absolvoval tandemový seskok na letišti v Příbrami! Trošku jsme si ho vyzpovídali...

Přečíst článek


Můj první vyhlídkový let balonem

Jak probíhal můj první vyhlídkový let balonem si můžete přečíst v článku! Byl to krásný zážitek i přes brzké ranní vstávání.

Přečíst článek


Malým letadlem do Chorvatska

I malým letadlem se dá letět k moři, třeba do Chorvatska. My jsme si to vyzkoušeli a bylo to boží! Žádné kolony na silnicích, žádné dlouhé čekání v zácpách, žádná dopravní omezení. Soukromé letadlo s pilotem ručí za pohodový let.

Přečíst článek


Akrobatické létání - zajímavosti

Jaro je tu! Sezóna akrobatického létání se blíží, a proto vám přinášíme zajímavosti ze světa akrobatického létání. Vyzpovídali jsme také naše piloty, kteří s vámi létají akrobatické lety a zde jsou jejich zajímavé odpovědi.

Přečíst článek


Akrobatické létání - rozhovor s Michalem Tvrzníkem

Michal Tvrzník, turnovský rodák, je mladý sympatický a hlavně talentovaný pilot. Při studiu ČVUT si dodělává ATPL výcvik a ve volném čase si užívá výkruty a přemety při akrobatickém létání!

Přečíst článek


Lety vrtulníkem na letišti Mladá Boleslav a Roudnice nad Labem

Skvělá novinka pro všechny milovníky vrtulníků! Od března létáme vyhlídkové lety vrtulníkem z dalších letišť a těmi jsou Roudnice nad Labem a Mladá Boleslav!

Přečíst článek


NOVINKA - Letecké zážitky mají blog

Hurá, konečně jsme pro vás zprovoznili blog, ve kterém vás budeme pravidelně informovat o nově přidaných zážitcích, chystaných akcích a slevách, "last minute" termínech a nebudou chybět ani zajímavé články o jednotlivých leteckých zážitcích!

Přečíst článek


CHCETE PORADIT?

777 920 255


TIPY NA DÁRKY

Tipy na vánoční dárky
Dárky pro muže
Dárky pro ženy
Dárky pro zamilované
Dárky pro babičku/dědečka


DÁRKOVÝ POUKAZ OBDRŽÍTE DO 5 MINUT

Při objednání máte nožnost si zvolit zaslání dárkového poukazu emailem nebo poštou v krásné dárkové krabičce.

Sháníte dárek a nevíte, co přesně vybrat? Nevadí, využijte možnost darovat univerzální poukaz!


GARANCE 30 DNŮ NA VRÁCENÍ PENĚZ

garance vrácení peněz

Pokud nebudete se svým zážitkem spokojeni, garantujeme vám vrácení peněz.


PŘES 25 TISÍC SPOKOJENÝCH ZÁKAZNÍKŮ

Jsme největší portál na prodej leteckých zážitků v ČR. Máme přes 27 853 spokojených zákazníků.

Rádi byste se dozvěděli něco víc o tom, kdo jsme? Pak pokračujte ve čtení na stránce O nás!


ONLINE PLATBA KARTOU

platby kartou

ZAPLATIT MŮŽETE POUKÁZKAMI

poukázky logo Gallery Beta logo Benefity.cz

Nakupujte bezpečně online! U nás jednoduše vyberete zážitek, zaplatíte kartou a do 5 minut máte poukaz ve svém e-mailu. Vyřešeno!


Specialista na Letecké zážitky.cz

garance Garantujeme vaši 100% spokojenost

Pokud se rozhodnete zážitek vrátit do 30 dnů od zakoupení, vrátíme vám peníze. Více...

Buďte s námi v kontaktu:

Facebook logo Instagram logo LinkedIn logo

Napsali o nás

Impuls    MF Plus    Hospodářské noviny    Svět    Deník    E15    Aeroweb    Týden.cz   

© 2009-2024 Mavisys, s.r.o.